in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 29 ЈУНИ

Времето денес:

Сончево и топло, попладне со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. УВ=9

Продолжува периодот на многу топло време. Во попладневните и вечерните часови ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, а локално ќе има услови за појава на краткотрајно невреме.

Денес, Среда 29.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 74%
06-12 +23° 59%
12-18 +33° 24%
18-24 +30° 35%
Утре, Четврток 30.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 58%
06-12 +19° 58%
12-18 +32° 34%
18-24 +34° 31%
Петок 01.07.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 64%
06-12 +19° 60%
12-18 +33° 34%
18-24 +35° 32%
Сабота 02.07.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 67%
06-12 +25° 53%
12-18 +35° 29%
18-24 +28° 71%
Недела 03.07.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 83%
06-12 +25° 62%
12-18 +35° 38%
18-24 +30° 38%
Понеделник 04.07.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 68%
06-12 +25° 56%
12-18 +33° 36%
18-24 +29° 34%
Вторник 05.07.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 66%
06-12 +24° 52%
12-18 +34° 28%
18-24 +33° 28%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote