in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 29 ЈУНИ

Времето денес:

 

Сончево и многу топло, попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. УВ=9

 

Денес, Вторник 29.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 50%
06-12 +24° 51%
12-18 +35° 28%
18-24 +32° 31%
Утре, Среда 30.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 37%
06-12 +19° 76%
12-18 +34° 30%
18-24 +38° 17%
Четврток 01.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 45%
06-12 +19° 54%
12-18 +34° 29%
18-24 +36° 18%
Петок 02.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 50%
06-12 +24° 32%
12-18 +32° 16%
18-24 +26° 48%
Сабота 03.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 74%
06-12 +22° 60%
12-18 +30° 32%
18-24 +27° 34%
Недела 04.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 64%
06-12 +22° 44%
12-18 +30° 21%
18-24 +27° 32%
Понеделник 05.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 60%
06-12 +23° 48%
12-18 +30° 26%
18-24 +29° 30%

Временска најава:

 

До четврток времето ќе биде сончево и многу топло со температури до 40-тиот степен. Согласно очекуваните вредности на температурата, утре насекаде ќе биде активирано жолто ниво за опасност од високи температури.Во попладневните часови ќе има услови за појава на изолирана нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи. Во петок и во деновите од викендот ќе има намалување на температурите и локален дожд со ретки грмежи.

 

Актуелно предупредување:

 

До четврток времето ќе биде сончево и многу топло со температури до 40-тиот степен. Согласно очекуваните вредности на температурата, насекаде ќе биде активирано жолто ниво за опасност од високи температури.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote