in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 29 МАЈ

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб, вдолж Повардарието умерен ветер од северозападен правец. УВ=8

 

Денес, Сабота 29.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 84%
06-12 +16° 55%
12-18 +23° 29%
18-24 +19° 40%
Утре, Недела 30.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 81%
06-12 +14° 66%
12-18 +21° 39%
18-24 +16° 66%
Понеделник 31.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 65%
06-12 +12° 75%
12-18 +18° 40%
18-24 +19° 36%
Вторник 01.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 78%
06-12 +15° 57%
12-18 +20° 36%
18-24 +16° 50%
Среда 02.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 88%
06-12 +14° 56%
12-18 +22° 28%
18-24 +20° 39%
Четврток 03.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 54%
06-12 +16° 51%
12-18 +25° 28%
18-24 +21° 40%
Петок 04.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 79%
06-12 +19° 50%
12-18 +25° 27%
18-24 +21° 41%

 

Временска најава:

 

Утре ќе преовладува облачно време, во попладневните и вечерните часови со врнежи од дожд, на места пообилни. Во следните два дена времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен, а повремено и засилен ветер од северозападен правец што ќе предизвика опаѓање на температурата.

 

Актуелно предупредување:

 

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote