in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 29 МАРТ

Времето денес:

Променливо облачно со услови зa слаб локален дожд, претежно во планинските подрачја. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Во следните денови времето ќе биде променливо облачно, од четврток со засилен јужен ветер и со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат обилни. Во петок и сабота во попладневните часови ќе биде нестабилно со поројни врнежи од дожд, грмежи и силен ветер.

Денес, Вторник 29.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 56%
06-12 +7° 65%
12-18 +18° 39%
18-24 +13° 50%
Утре, Среда 30.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 77%
06-12 +4° 73%
12-18 +15° 47%
18-24 +17° 43%
Четврток 31.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 88%
06-12 +8° 91%
12-18 +17° 57%
18-24 +15° 60%
Петок 01.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 91%
06-12 +11° 85%
12-18 +18° 70%
18-24 +13° 78%
Сабота 02.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 70%
06-12 +8° 77%
12-18 +16° 64%
18-24 +10° 57%
Недела 03.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 61%
06-12 +5° 72%
12-18 +13° 46%
18-24 +9° 50%
Понеделник 04.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 70%
06-12 +4° 67%
12-18 +16° 24%
18-24 +10° 31%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote