in

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 29 МАРТ

ВРЕМЕТО ДЕНЕС:

Променливо облачно со сончеви периоди, во западните делови со услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен и северозападен правец.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+4°88%
06-12+5°80%
12-18+16°40%
18-24+10°43%

ВРЕМЕНСКА НАЈАВА:

До среда ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен, а повремено и засилен ветер од северен правец. Кон крајот на неделата температурите ќе бидат во пораст.

АКТУЕЛНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ:

Нема

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote