in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 29 НОЕМВРИ

Времето денес:

 

Прогноза за 29.11.20222 °C | 6 °C-3 °C | 0 °C0 °C | 5 °C3 °C | 8 °C2 °C | 8 °C4 °C | 10 °C1 °C | 5 °C-1 °C | 3 °C

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Во Скопје променливо облачно со слаб северен ветер.

По влијание на влажен бран утре и во четврток времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег. Локално врнежите ќе имаат пообилен карактер.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote