in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 29 ОКТОМВРИ

Времето денес:

Во утринските часови понекаде во котлините ќе има услови за појава на магла и ниска облачност, особено во јужните делови. Преку денот ќе биде сончево со слаб до умерен југоисточен ветер.

Денес, Петок 29.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 57%
06-12 +2° 81%
12-18 +16° 62%
18-24 +8° 73%
Утре, Сабота 30.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 64%
06-12 +2° 75%
12-18 +12° 64%
18-24 +13° 68%
Недела 31.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 78%
06-12 +3° 76%
12-18 +14° 65%
18-24 +11° 79%
Понеделник 01.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 82%
18-24 +4° 98%
18-24 +15° 75%
18-24 +10° 89%
Вторник 02.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +9° 94%
18-24 +9° 97%
18-24 +14° 86%
18-24 +11° 97%
Среда 03.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +8° 95%
18-24 +9° 97%
18-24 +16° 90%
18-24 +13° 97%
Четврток 04.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +12° 100%
18-24 +12° 100%
18-24 +19° 69%
18-24 +14° 89%

Временска најава:

Ќе продолжи периодот на сончево време со студени утра. Понекаде во котлините во утринските часови ќе има услови за магла и ниска облачност, особено од понеделник. Во вторник се очекуваат врнежи од дожд проследени со засилен ветер.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote