in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 29 СЕПТЕМВРИ

Времето денес:

Променливо облачно и свежо со повремени врнежи од дожд. На места, особено во југоисточните и западните делови, врнежите ќе бидат поројни и пообилни (над 15 л/м2 за 12 часа). Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, повеќе изразен вдолж Повардарието.

Денес, Среда 29.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 94%
06-12 +15° 90%
12-18 +23° 53%
18-24 +18° 74%
Утре, Четврток 30.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 92%
06-12 +15° 89%
12-18 +18° 81%
18-24 +18° 86%
Петок 01.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 71%
06-12 +14° 92%
12-18 +19° 69%
18-24 +17° 72%
Сабота 02.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 71%
06-12 +9° 75%
12-18 +21° 40%
18-24 +14° 51%
Недела 03.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 57%
06-12 +9° 79%
12-18 +22° 48%
18-24 +15° 62%
Понеделник 04.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 65%
06-12 +10° 77%
12-18 +23° 39%
18-24 +16° 57%
Вторник 05.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 73%
06-12 +11° 93%
12-18 +24° 41%
18-24 +17° 60%

Временска најава:

До петок претпладне ќе се задржи претежно облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. На места врнежите ќе бидат поројни и пообилни (над 15 л/м2 за 12 часа). Дневната температура значително ќе се намали. Од петок попладне ќе настапи стабилизација со постудени утра и пораст на дневната температура.

Актуелно предупредување:

Под влијание на влажна и посвежа воздушна маса, до петок претпладне ќе се задржи претежно облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. На места врнежите ќе бидат поројни и пообилни (над 15 л/м2 за 12 часа). Дневната температура значително ќе се намали.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote