in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 3 АВГУСТ

Времето денес:

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне претежно во планинските подрачја ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. УВ=8

До сабота ќе преовладува претежно стабилно време со постепен пораст на дневните температури. Во недела и понеделник во попладневните часови ќе има развој на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote