in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 3 АВГУСТ

Времето денес:

Сончево и натпросечно топло, во северните делови со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а попладне особено во западните делови повремено засилен ветер од западен правец. УВ=9

 

Денес, Вторник 03.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 35%
06-12 +23° 49%
12-18 +37° 23%
18-24 +32° 26%
Утре, Среда 04.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +26° 46%
06-12 +20° 56%
12-18 +34° 24%
18-24 +37° 23%
Четврток 05.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +27° 39%
06-12 +20° 52%
12-18 +38° 20%
18-24 +36° 20%
Петок 06.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +25° 50%
06-12 +25° 50%
12-18 +32° 35%
18-24 +25° 58%
Сабота 07.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 86%
06-12 +21° 62%
12-18 +32° 24%
18-24 +27° 30%
Недела 08.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 60%
06-12 +20° 44%
12-18 +36° 20%
18-24 +31° 19%
Понеделник 09.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 37%
06-12 +23° 46%
12-18 +38° 18%
18-24 +31° 21%

Временска најава:

Продолжува периодот на стабилно и натпросечно топло време. До четврток ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури. Во четврток попладне и во петок се очекува дестабилизација која ќе услови локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во петок температурата ќе се намали за околу 5 степени.

Актуелно предупредување:

ТОПОЛ БРАН: Продолжува периодот на стабилно и натпросечно топло време, a до четврток ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote