in

УбавоУбаво

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 3 ДЕКЕМВРИ

Времето денес:

Променливо облачно со умерен, повремено засилен јужен ветер. Попладне и во вечерните часови ќе има локални врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег.

Денес, Петок 03.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 92%
06-12 +6° 91%
12-18 +12° 78%
18-24 +7° 89%
Утре, Сабота 04.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 94%
06-12 +4° 89%
12-18 +7° 78%
18-24 +6° 89%
Недела 05.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 93%
06-12 89%
12-18 +8° 78%
18-24 +8° 95%
Понеделник 06.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +6° 93%
18-24 +4° 93%
18-24 +8° 89%
18-24 +7° 93%
Вторник 07.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 88%
18-24 +2° 93%
18-24 +4° 78%
18-24 +3° 78%
Среда 08.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 78%
18-24 75%
18-24 +3° 68%
18-24 82%
Четврток 09.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 -4° 96%
18-24 -7° 100%
18-24 +1° 93%
18-24 77%

Временска најава:

Од денес следува период на променливо облачно време со врнежи од дожд, а на планините од снег, освен утре кога ќе настапи преодно стабилизирање. Повремено врнежите ќе бидат пообилни. Во почетокот на идната седмица поради заладување врнежите ќе преминуваат во снег и на некои пониски места. Денес ќе дува умерен до засилен јужен ветер.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote