in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 3 ФЕВРУАРИ

Времето денес:

 

Наутро со слаб локален снег претежно на североистокот, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец, кој долж Повардарието повремено ќе засилува.

Во Скопје, променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

За време на викендот времето ќе биде променливо облачно и студено, во сабота со повремени врнежи претежно од снег со слаб до умерен интензитет. Ќе дува засилен, повремено силен северен ветер (над 80 км/час). Студено време ќе се задржи и во текот на следната седмица, со минимални температури и под -10 степени, а на места и дневните ќе бидат под нула.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote