in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 3 ЈАНУАРИ

Времето денес:

Сончево со мала до умерена облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла или значителна ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Денес, Понеделник 03.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 76%
06-12 +2° 84%
12-18 +11° 69%
18-24 +6° 77%
Утре, Вторник 04.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 78%
06-12 +2° 86%
12-18 +9° 74%
18-24 +7° 73%
Среда 05.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 81%
06-12 +2° 90%
12-18 +8° 76%
18-24 +8° 84%
Четврток 06.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 85%
18-24 +3° 88%
18-24 +10° 75%
18-24 +6° 85%
Петок 07.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 92%
18-24 +3° 78%
18-24 +6° 73%
18-24 +5° 82%
Сабота 08.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 88%
18-24 +4° 96%
18-24 +8° 92%
18-24 +6° 88%
Недела 09.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +6° 84%
18-24 +4° 91%
18-24 +8° 80%
18-24 +5° 86%

Временска најава:

До среда ќе се задржи стабилно и натпросечнно топло време, претпладне со значителна облачност и магла по одделни котлини и речни долини. Локални врнежи од дожд ќе има од четврток.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote