in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 3 ЈУЛИ

Времето денес:

 

Променливо облачно и посвежо, претпладне и околу пладне со повремен локален дожд и ретки грмежи. Попладне облачноста ќе се намали.Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. УВ=7

 

Денес, Сабота 03.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 68%
06-12 +22° 49%
12-18 +27° 30%
18-24 +24° 38%
Утре, Недела 04.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 42%
06-12 +15° 68%
12-18 +28° 31%
18-24 +30° 24%
Понеделник 05.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 76%
06-12 +18° 58%
12-18 +26° 52%
18-24 +29° 49%
Вторник 06.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 81%
06-12 +24° 57%
12-18 +30° 24%
18-24 +28° 36%
Среда 07.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 62%
06-12 +24° 44%
12-18 +33° 24%
18-24 +31° 34%
Четврток 08.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 58%
06-12 +25° 45%
12-18 +33° 26%
18-24 +31° 32%
Петок 09.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 75%
06-12 +25° 65%
12-18 +33° 34%
18-24 +24° 28%

 

Временска најава:

 

Од недела следува период на стабилно време, освен во понеделник кога ќе има краткотраен локален дожд. Температурата ќе биде во постепен пораст.

 

Актуелно предупредување:

 

Нема

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote