in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 3 ЈУНИ

Времето денес:

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Попладне претежно во северните делови ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. УВ=8

До недела ќе се задржи натпросечно топло време, а попладне ќе има изолирана појава на пороен дожд и грмежи, утре со можна појава на град. Од понеделник времето на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме. Температурата ќе биде во опаѓање.

Денес, Петок 03.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 86%
06-12 +22° 63%
12-18 +32° 40%
18-24 +26° 61%
Утре, Сабота 04.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 58%
06-12 +17° 75%
12-18 +29° 42%
18-24 +31° 41%
Недела 05.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 65%
06-12 +18° 67%
12-18 +31° 39%
18-24 +31° 42%
Понеделник 06.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 83%
06-12 +22° 65%
12-18 +31° 45%
18-24 +24° 63%
Вторник 07.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 82%
06-12 +21° 60%
12-18 +29° 34%
18-24 +25° 47%
Среда 08.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 59%
06-12 +19° 52%
12-18 +29° 32%
18-24 +26° 38%
Четврток 09.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 73%
06-12 +21° 84%
12-18 +28° 37%
18-24 +23° 70%

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote