in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 3 МАЈ

Времето денес:

Претпладне претежно облачно, преку денот посвежо со повремен локален дожд, а попладне променливо облачно. На средината на денот ќе има услови за изолирана појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен североиисточен ветер.

Утре дневната температура ќе биде повисока за неколку степени, а во следните денови во попладневните часови ќе има услови за локална појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и повремено засилен ветер.

 

Денес, Вторник 03.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 91%
06-12 +11° 86%
12-18 +14° 56%
18-24 +13° 66%
Утре, Среда 04.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 66%
06-12 +6° 91%
12-18 +17° 41%
18-24 +19° 29%
Четврток 05.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 65%
06-12 +7° 60%
12-18 +20° 32%
18-24 +22° 32%
Петок 06.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 70%
06-12 +14° 66%
12-18 +21° 57%
18-24 +16° 86%
Сабота 07.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 89%
06-12 +14° 89%
12-18 +18° 58%
18-24 +15° 66%
Недела 08.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 79%
06-12 +13° 67%
12-18 +20° 43%
18-24 +16° 36%
Понеделник 09.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 58%
06-12 +12° 65%
12-18 +20° 35%
18-24 +16° 55%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote