in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 3 МАРТ

Времето денес:

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Утре попладне и за време на викендот ќе биде претежно облачно и постудено со повремени врнежи од дожд и снег, а на планините и на повисоките места од снег. Повремено врнежите ќе имаат пообилен карактер.

Денес, Четврток 03.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -2° 73%
06-12 +1° 61%
12-18 +9° 38%
18-24 +3° 52%
Утре, Петок 04.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 94%
06-12 -2° 58%
12-18 +8° 50%
18-24 +6° 73%
Сабота 05.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 98%
06-12 +2° 93%
12-18 +6° 71%
18-24 +5° 81%
Недела 06.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 99%
18-24 +1° 99%
18-24 +5° 96%
18-24 +3° 100%
Понеделник 07.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 99%
18-24 +2° 96%
18-24 +6° 70%
18-24 +3° 73%
Вторник 08.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +1° 75%
18-24 +1° 80%
18-24 +5° 63%
18-24 +2° 65%
Среда 09.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 69%
18-24 +1° 72%
18-24 +5° 34%
18-24 44%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote