in

Временска прогноза за 3 март

Времето денес:

Сончево со слаб до умерен ветер од северен правец.

времепрогноза°Cвлажност
00-0676%
06-12+2°59%
12-18+15°42%
18-24+6°68%

Временска најава:

Утре ќе се задржи сончево и релативно топло време со утрински температури кои на повеќе места ќе се спуштат под нула. Од петок ќе има зголемување на облачноста, а во деновите од викендот ќе преовладува променливо облачно време со повремен локален дожд, на планините снег. Дневните температури ќе бидат во опаѓање.

Актуелно предупредување:

Нема

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote