in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 3 НОЕМВРИ

Времето денес:

Наутро по котлините ќе има појава на магла и ниска облачност. Преку денот ќе биде сончево со умерена облачност и потопло. Ќе дува слаб до умерен, а на места вдолж Повардарието повремено засилен ветер од јужен правец.

Денес, Среда 03.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 96%
06-12 +9° 94%
12-18 +17° 78%
18-24 +12° 93%
Утре, Четврток 04.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 98%
06-12 +10° 97%
12-18 +18° 83%
18-24 +15° 93%
Петок 05.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 97%
06-12 +10° 97%
12-18 +18° 82%
18-24 +15° 93%
Сабота 06.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +11° 93%
18-24 +10° 93%
18-24 +19° 69%
18-24 +14° 89%
Недела 07.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +11° 97%
18-24 +9° 98%
18-24 +19° 82%
18-24 +13° 81%
Понеделник 08.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +8° 94%
18-24 +7° 95%
18-24 +19° 68%
18-24 +13° 77%
Вторник 09.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +9° 87%
18-24 +8° 92%
18-24 +15° 69%
18-24 +9° 74%

Временска најава:

Во следните денови ќе преовладува стабилно време со појава на утринска магла по котлините. До петок ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од јужен правец. Утринските температури ќе бидат позитивни, а дневните во значителен пораст.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote