in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 3 СЕПТЕМВРИ

Времето денес:

Наутро свежо, а преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. УВ=7

Денес, Петок 03.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 64%
06-12 +14° 55%
12-18 +23° 28%
18-24 +20° 42%
Утре, Сабота 04.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 44%
06-12 +12° 70%
12-18 +24° 30%
18-24 +26° 27%
Недела 05.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 87%
06-12 +15° 56%
12-18 +21° 50%
18-24 +21° 77%
Понеделник 06.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 85%
06-12 +16° 85%
12-18 +23° 32%
18-24 +20° 49%
Вторник 07.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 79%
06-12 +15° 63%
12-18 +23° 24%
18-24 +19° 33%
Среда 08.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 50%
06-12 +14° 50%
12-18 +24° 23%
18-24 +21° 30%
Четврток 09.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 55%
06-12 +15° 53%
12-18 +23° 21%
18-24 +19° 24%

Временска најава:

Денес и утре ќе се задржи стабилно со свежи утра, а дневната температура ќе биде во благ пораст. Во недела уште од ноќта ќе има услови за краткотраен дожд, а преку денот на повеќе места ќе биде нестабилно со поројни врнежи кои на места ќе бидат пообилни и проследени со грмежи. Повремен пороен дожд со услови за ретки грмежи ќе има во понеделник.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote