in

Временска прогноза за 30.12.2020

Времето денес:

Денес на повеќе места ќе дува умерен до засилен јужен и југоисточен ветер. На повисоките места, вдолж Повардарието и во источните делови повремено ветерот ќе биде силен со брзина и околу 80 км/час.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+10°94%
06-12+10°90%
12-18+14°63%
18-24+10°83%

Временска најава:

Утре времето ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд, кои на места, особено во југоисточните делови повремено ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи. На планините во западните делови ќе има врнежи од снег. Ќе дува слаб до умерен југозападен ветер. До вечерните часови врнежите речиси на секаде ќе престанат, па за време на Новогодишната ноќ во најголемиот дел од земјава ќе биде суво, освен во крајните западни делови каде се уште ќе биде пооблачно со услови за слаб дожд, а на планините за слаб снег. Во петок и сабота времето ќе биде стабилно со услови за слаба магла по одделни котлини.

Актуелно предупредување:

Денес на повеќе места ќе дува умерен до засилен јужен и југоисточен ветер. На повисоките места, вдолж Повардарието и во источните делови повремено ветерот ќе биде силен со брзина и околу 80 км/час.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote