in

Временска прогноза за 30 јануари

Времето денес:

Претпладне ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Во текот на денот облачноста ќе се намали и ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува и со слаб до умерен, а вдолж Повардарието претпладне засилен северозападен ветер.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+1°95%
06-12+2°91%
12-18+12°51%
18-24+4°73%

Временска најава:

Под влијание на нов влажен бран утре попладне и во текот на ноќта кон понеделник ќе има нови врнежи претежно од дожд, а само на планините од снег. Врнежите ќе бидат пообилни во западните делови ( локално над 20 л/м2 ). Променливо облачно време со локални врнежи од дожд ќе се задржи до вторник, а од среда се очекува стабилизирање на времето.

Актуелно предупредување:

Вечерва и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег, поради што снежната покривка ќе се зголеми. Во западните делови врнежите повремено ќе бидат поинтензивни и проследени со засилен југозападен ветер. Воздушниот притисок во текот на денот ќе опадне за повеќе од 10 мерни единици.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote