in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 30 ЈУЛИ

Времето денес:

Сончево и топло со слаб до умерен јужен ветер. Доцна попладне и во вечерните часови во северните и источните делови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално ќе има услови за појава на краткотрајно невреме со силен ветер и електрични празнења. УВ=9

Денес кон крајот на денот и утре попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а ќе има и услови за изолирана појава на краткотрајно невреме со силен ветер и електрични празнења. Утре и во понеделник ќе дува засилен северен ветер што ќе услови опаѓање на дневната температура за 3 до 5 степени, особено во северните делови.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote