in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 30 ЈУЛИ

Времето денес:

Сончево и натпросечно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. УВ=9

Денес, Петок 30.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 54%
06-12 +24° 41%
12-18 +39° 17%
18-24 +34° 25%
Утре, Сабота 31.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +25° 47%
06-12 +19° 62%
12-18 +35° 19%
18-24 +38° 20%
Недела 01.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +26° 48%
06-12 +20° 61%
12-18 +36° 24%
18-24 +40° 21%
Понеделник 02.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 48%
06-12 +26° 33%
12-18 +41° 14%
18-24 +33° 19%
Вторник 03.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 41%
06-12 +23° 39%
12-18 +36° 20%
18-24 +33° 34%
Среда 04.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 54%
06-12 +24° 32%
12-18 +40° 18%
18-24 +34° 23%
Четврток 05.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 59%
06-12 +25° 53%
12-18 +38° 20%
18-24 +32° 21%

Временска најава:

Продолжува периодот на стабилно и многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Наместа вдолж Повардарието температурите ќе го надминуваат 40-тиот степен. На цела територија на Републикава ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури.

Актуелно предупредување:

Под влијание на многу топла воздушна маса од југ продолжува периодот на стабилно и исклучително многу топло време (до 06.08) со натпросечни температури за овој период од годината. Ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури, а вредноста на УВ индексот ќе изнесува 9. Наместа вдолж Повардарието температурата ќе го надмине и 42-тиот степен.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote