in

ТаженТажен

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 30 МАЈ

Времето денес:

 

Претежно облачно, од пладневните часови со врнежи од дожд, на места пообилни, кои ќе се задржат до крајот на денот. Ќе дува слаб до умерен, вдолж Повардарието засилен ветер од северозападен правец. УВ=5

 

Денес, Недела 30.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 69%
06-12 +16° 55%
12-18 +22° 36%
18-24 +15° 67%
Утре, Понеделник 31.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 68%
06-12 +11° 66%
12-18 +19° 36%
18-24 +19° 39%
Вторник 01.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 59%
06-12 +9° 71%
12-18 +18° 37%
18-24 +18° 30%
Среда 02.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 67%
06-12 +13° 48%
12-18 +22° 27%
18-24 +19° 39%
Четврток 03.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 54%
06-12 +15° 55%
12-18 +25° 27%
18-24 +20° 35%
Петок 04.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 57%
06-12 +17° 52%
12-18 +26° 23%
18-24 +23° 37%
Сабота 05.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 72%
06-12 +19° 58%
12-18 +28° 31%
18-24 +24° 38%

 

Временска најава:

 

Во првите два дена од работната седмица ќе преовладува променливо облачно и свежо време со локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен северозападен ветер, а температурите ќе бидат под просекот за овој период од годината. Од среда следува стабилизација на времето со зголемување на температурите.

 

Актуелно предупредување:

 

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote