in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 30 МАРТ

Времето денес:

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен, а попладне вдолж Повардарието засилен ветер од јужен правец. Кон крајот на денот и во текот на ноќта во западните делови ќе има локален дожд.

Од утре следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд и засилен јужен ветер. Во петок и сабота во попладневните часови ќе биде нестабилно со поројни врнежи од дожд, на места пообилни проследени со грмежи и силен ветер.

Денес, Среда 30.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 59%
06-12 +6° 65%
12-18 +19° 40%
18-24 +14° 56%
Утре, Четврток 31.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 87%
06-12 +10° 83%
12-18 +17° 52%
18-24 +16° 64%
Петок 01.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 64%
06-12 +10° 96%
12-18 +18° 60%
18-24 +18° 54%
Сабота 02.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 69%
06-12 +8° 71%
12-18 +14° 42%
18-24 +10° 47%
Недела 03.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 62%
06-12 +4° 65%
12-18 +13° 22%
18-24 +8° 56%
Понеделник 04.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 85%
06-12 +4° 72%
12-18 +15° 35%
18-24 +12° 49%
Вторник 05.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 84%
06-12 +6° 77%
12-18 +15° 53%
18-24 +12° 61%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote