in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 30 МАРТ 2023

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно западен ветер, поизразен во западните делови каде повремено ќе засилува.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб променлив ветер.

Утре ќе се задржи стабилно време, а за време на викендот ќе има краткотраен локален дожд. Температурите ќе бидат во пораст.
Во понеделник се очекува нов влажен бран со пообилни врнежи од дожд и намалување на температурата.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote