in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 30 ОКТОМВРИ

Времето денес:

По одделни котлини и речни долини во утринските часови ќе има услови за појава на магла, преку денот сончево со слаб јужен ветер.

Денес, Сабота 30.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 61%
06-12 +2° 82%
12-18 +16° 59%
18-24 +8° 71%
Утре, Недела 31.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 78%
06-12 +2° 75%
12-18 +14° 66%
18-24 +11° 83%
Понеделник 01.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 92%
06-12 +2° 96%
12-18 +14° 73%
18-24 +11° 79%
Вторник 02.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +8° 93%
18-24 +8° 97%
18-24 +15° 77%
18-24 +10° 97%
Среда 03.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +7° 97%
18-24 +8° 96%
18-24 +17° 83%
18-24 +12° 95%
Четврток 04.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +11° 100%
18-24 +12° 97%
18-24 +19° 65%
18-24 +14° 94%
Петок 05.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +11° 100%
18-24 +10° 100%
18-24 +19° 83%
18-24 +14° 95%

Временска најава:

До понеделник ќе се задржи стабилно време, по одделни котлини и речни долини во утринските часови ќе има појава на магла и ниска облачност. Врнежи од дожд проследени со засилен јужен ветер се очекуваат во вторник.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote