in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 30 СЕПТЕМВРИ

Времето денес:

 

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност и со умерен јужен ветер.

 

За време на викендот ќе преовладува променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд. Од недела ќе започне да дува северен ветер и температурите постепено ќе опаѓаат.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote