in

ТаженТажен

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 30 СЕПТЕМВРИ

Времето денес:

Претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има во западните делови каде повремено ќе бидат поројни и се очекува да наврнат до 20 л/м2 дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Денес, Четврток 30.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 85%
06-12 +15° 90%
12-18 +19° 80%
18-24 +17° 90%
Утре, Петок 01.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 74%
06-12 +14° 89%
12-18 +18° 65%
18-24 +17° 56%
Сабота 02.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 62%
06-12 +8° 71%
12-18 +17° 53%
18-24 +18° 46%
Недела 03.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 61%
06-12 +9° 73%
12-18 +21° 43%
18-24 +15° 58%
Понеделник 04.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 53%
06-12 +10° 72%
12-18 +22° 45%
18-24 +16° 58%
Вторник 05.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 59%
06-12 +10° 74%
12-18 +23° 42%
18-24 +17° 62%
Среда 06.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 100%
06-12 +14° 93%
12-18 +18° 83%
18-24 +15° 85%

Временска најава:

Утре претпладне ќе има повремен локален дожд со послаб интензитет, а попладне ќе настапи постепено стабилизирање на времето. За време на викендот и во првите денови од следната седмица ќе преовладува сончево време со умерена облачност, а дневните температури ќе бидат во постепен пораст.

Актуелно предупредување:

Денес ќе има повремени врнежи од дожд. Врнежите ќе бидат пообилни во западните делови каде повремено ќе бидат поројни и се очекува локално да наврнат до 20 л/м2 дожд.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote