in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 31 АВГУСТ

Времето денес:

Претежно сончево со слаб до умерен ветер од западен до северозападен правец. УВ=8

Денес, Вторник 31.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 51%
06-12 +13° 64%
12-18 +25° 28%
18-24 +27° 23%
Утре, Среда 01.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 55%
06-12 +14° 74%
12-18 +26° 34%
18-24 +23° 44%
Четврток 02.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 63%
06-12 +16° 56%
12-18 +25° 28%
18-24 +19° 51%
Петок 03.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 72%
06-12 +15° 61%
12-18 +25° 30%
18-24 +21° 38%
Сабота 04.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 58%
06-12 +16° 57%
12-18 +27° 33%
18-24 +23° 39%
Недела 05.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 58%
06-12 +18° 77%
12-18 +26° 45%
18-24 +21° 52%

Временска најава:

Следува период на претежно стабилно и сончево време со слаб до умерен северозападен ветер кој вдолж Повардарието ќе засилува во среда и четврток. Утре ќе има услови за појава на краткотраен пороен дожд проследен со ветер. Во овие денови наутро особено во посеверните делови ќе биде посвежо.

Актуелно предупердување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote