in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 31 ДЕКЕМВРИ

Времето денес:

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб, а вдолж Повардарието умерен ветер од северен правец. Во текот на новогодишната ноќ ќе преовладува ведро време, со позитивни температури и со услови за појава на магла понекаде во котлините.

Денес, Петок 31.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 89%
06-12 +1° 84%
12-18 +12° 58%
18-24 +4° 87%
Утре, Сабота 01.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 86%
06-12 75%
12-18 +10° 53%
18-24 +7° 65%
Недела 02.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 73%
06-12 +5° 88%
12-18 +12° 62%
18-24 +7° 71%
Понеделник 03.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +1° 81%
18-24 +1° 88%
18-24 +9° 76%
18-24 +5° 85%
Вторник 04.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 81%
18-24 +2° 83%
18-24 +10° 78%
18-24 +6° 81%
Среда 05.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 84%
18-24 +2° 90%
18-24 +10° 81%
18-24 +8° 81%
Четврток 06.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 71%
18-24 +4° 61%
18-24 +5° 41%
18-24 +2° 52%

Временска најава:

Следува период на стабилно и суво време со температури кои ќе бидат над просекот за овој период од годината. За време на новогодишната ноќ ќе преовладува претежно ведро време, а поради послабо изразено воздушно струење по одделни котлини ќе има појава на магла. Услови за појава на утринска магла ќе има и во почетокот на следната седмица.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote