in

Временска прогноза за 31 Јануари

Времето денес:

Претежно облачно, попладне и во вечерните часови со врнежи од дожд, а на планините од снег. Врнежите ќе бидат пообилни во западните делови (локално над 25л/м2). Ќе дува слаб до умерен, а во источните делови повремено засилен југоисточен ветер.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+2°68%
06-12+3°78%
12-18+13°65%
18-24+7°94%

Временска најава:

Под влијание на нов влажен бран од денес попладне и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд, на планините од снег. Врнежите ќе бидат пообилни во западните делови (локално над 25 л/м2). Променливо облачно време со локални врнежи од дожд, но со послаб интензитет ќе се задржи до вторник. Од среда ќе има стабилизирање на времето со пораст на дневните температури.

Актуелно предупредување:

Под влијание на нов влажен бран од денеска попладне и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд, на планините од снег. Врнежите ќе бидат пообилни во западните делови (локално над 25 л/м2).

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote