in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 31 МАЈ

Времето денес:

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен променлив ветер. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. УВ=8

Следува период на претежно стабилно и топло време со појава на изолирана нестабилност во попладневните часови.

Денес, Вторник 31.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 79%
06-12 +18° 64%
12-18 +28° 49%
18-24 +23° 55%
Утре, Среда 01.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 72%
06-12 +14° 72%
12-18 +27° 43%
18-24 +28° 43%
Четврток 02.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 73%
06-12 +16° 79%
12-18 +27° 43%
18-24 +29° 44%
Петок 03.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 80%
06-12 +21° 56%
12-18 +31° 36%
18-24 +27° 43%
Сабота 04.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 85%
06-12 +21° 62%
12-18 +31° 41%
18-24 +28° 40%
Недела 05.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 75%
06-12 +22° 58%
12-18 +32° 34%
18-24 +28° 59%
Понеделник 06.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 81%
06-12 +22° 65%
12-18 +31° 48%
18-24 +24° 70%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote