in

УбавоУбаво

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 31 МАРТ

Времето денес:

Претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, пообилни во западните делови. Ќе дува умерен до засилен, а вдолж Повардарието и во источните делови силен ветер од јужен правец.

До сабота времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд. Денес на повеќе места ќе дува засилен јужен ветер (над 60 км/час). Особено нестабилно ќе биде утре кога ќе има појава на локално невреме со пороен дожд, грмежи, силен ветер и услови за ретка појава на ситен град. Од недела ќе се задржи променливо облачно и посвежо време со повремени локални врнежи од дожд, а на планините во западните делови од снег.

Денес, Четврток 31.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 78%
06-12 +10° 83%
12-18 +19° 46%
18-24 +16° 66%
Утре, Петок 01.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 63%
06-12 +10° 94%
12-18 +19° 59%
18-24 +17° 54%
Сабота 02.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 59%
06-12 +6° 81%
12-18 +17° 38%
18-24 +13° 48%
Недела 03.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 59%
06-12 +5° 67%
12-18 +15° 24%
18-24 +10° 45%
Понеделник 04.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 71%
06-12 +4° 73%
12-18 +13° 44%
18-24 +11° 74%
Вторник 05.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 90%
06-12 +7° 92%
12-18 +14° 61%
18-24 +12° 58%
Среда 06.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 75%
06-12 +8° 83%
12-18 +19° 43%
18-24 +16° 43%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote