in

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 31 МАРТ

ВРЕМЕТО ДЕНЕС:

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а во повисоките места повремено засилен ветер претежно од североисточен правец.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+6°66%
06-12+6°67%
12-18+16°36%
18-24+12°50%

ВРЕМЕНСКА НАЈАВА:

Утре ќе се задржи стабилно и релативно топло време. Од петок следува период на променливо облачно време со повремен локален дожд со променлив интензитет. На места врнежите ќе бидат проследени со појава на грмежи. Во недела се очекува опаѓање на дневните температури.

АКТУЕЛНО ПРДУПРЕДУВАЊЕ:

Нема

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote