in

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 4 АПРИЛ

ВРЕМЕТО ДЕНЕС:

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне и во текот на ноќта. На места врнежите ќе бидат поројни и пообилни (над 20л/м2) проследени со локална појава на грмежи и засилен ветер.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+8°83%
06-12+7°83%
12-18+9°71%
18-24+7°77%

ВРЕМЕНСКА НАЈАВА:

Денес ќе има повремени врнежи од дожд, на места поројни и пообилни, локално и над 20л/м2, проследени со појава на грмежи и засилен ветер. Утре поради продор на постудена воздушна маса, на планините и на некои повисоки места претежно во северните делови, врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува умерен до засилен северен ветер (над 60 км/час), а дневните температури позначително ќе опаднат, особено во северните делови. Потоа во следните два дена ќе биде стабилно со пораст на дневните температури.

АКТУЕЛНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ:

Денес ќе има повремени врнежи од дожд, на места поројни и пообилни, локално и над 20л/м2, проследени со појава на грмежи и засилен ветер. Утре поради продор на постудена воздушна маса, на планините и на некои повисоки места претежно во северните делови, врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува умерен до засилен северен ветер (над 60 км/час), а дневните температури позначително ќе опаднат, особено во северните делови.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote