in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 4 АВГУСТ

Времето денес:

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=8

До сабота ќе се задржи стабилно и топло време со пораст на дневните температури. За време на викендот во попладневните и вечерните часови ќе има развој на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во недела ќе дува засилен северен ветер што ќе предизвика пад на температурата од 2 до 4 степени.

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote