in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 4 ДЕКЕМВРИ

Времето денес:

Претпладне променливо облачно со повеќе облачност во западните делови и слаб до умерен ветер од северен правец поизразен од изутрина и претпладне. Попладне облачноста ќе се намали.

Денес, Сабота 04.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 84%
06-12 +6° 77%
12-18 +9° 74%
18-24 +4° 86%
Утре, Недела 05.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 97%
06-12 +1° 91%
12-18 +9° 76%
18-24 +9° 93%
Понеделник 06.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 93%
06-12 +7° 95%
12-18 +9° 93%
18-24 +8° 92%
Вторник 07.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +7° 91%
18-24 +6° 89%
18-24 +7° 73%
18-24 +4° 71%
Среда 08.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 67%
18-24 +2° 61%
18-24 +7° 48%
18-24 +2° 62%
Четврток 09.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 62%
18-24 69%
18-24 +9° 60%
18-24 +4° 88%
Петок 10.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 100%
18-24 +6° 94%
18-24 +12° 89%
18-24 +7° 86%

Временска најава:

Денес преку денот облачноста ќе се намалува. Потоа во следните денови времето ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Врнежите во недела ќе бидат попладне, а во понеделник ќе бидат пообилни (на повеќе места над 20 л/м2). Поради заладување со засилен северен ветер врнежите во вторник ќе преминуваат во снег и на некои пониски места.

Актуелно предупредување:

Во понеделник ќе биде претежно облачно со пообилни врнежи од дожд, кои на повеќе места ќе надминуваат 20 л/м2 . На повисоките планини врнежите ќе бидат од снег.
Во вторник поради спуштање на постудена воздушна маса ќе настапи заладување со засилен северен ветер, а врнежите од дожд, иако полсаби, ќе преминуваат во снег и на некои пониски места. На планините и на некои од повисоките места ќе се формира нова снежна покривка.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote