in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 4 ФЕВРУАРИ

Времето денес:

Претпладне променливо облачно и студено, по одделни котлини со значителна ниска облачност. Попладне облачноста ќе се намали и ќе биде претежно сончево. Претпладне ќе дува слаб северен, а попладне слаб до умерен јужен ветер.

Денес, Петок 04.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -3° 81%
06-12 -2° 59%
12-18 +5° 52%
18-24 58%
Утре, Сабота 05.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 82%
06-12 -3° 65%
12-18 +5° 62%
18-24 +4° 78%
Недела 06.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +1° 65%
06-12 +2° 92%
12-18 +8° 58%
18-24 +6° 45%
Понеделник 07.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 71%
18-24 92%
18-24 +8° 74%
18-24 +4° 88%
Вторник 08.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 73%
18-24 +2° 62%
18-24 +6° 46%
18-24 +3° 60%
Среда 09.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 69%
18-24 +1° 79%
18-24 +11° 55%
18-24 +7° 74%
Четврток 10.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 100%
18-24 -1° 75%
18-24 +9° 65%
18-24 +6° 61%

Временска најава:

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. Утре во текот на ноќта во западните делови ќе има локални врнежи од дожд и снег. Температурите ќе бидат во пораст, освен во вторник кога ќе дува засилен северозападен ветер.
Влажен бран со врнежи на повеќе места се очекува во понеделник кон крајот на денот и во текот на ноќта.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote