in

Временска прогноза за 4 февруари

Времето денес:

Сончево со мала до умерена локална облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+3°76%
06-12+2°83%
12-18+14°66%
18-24+7°85%

Временска најава:

До недела ќе се задржи стабилно време со натпросечни дневни температури што ќе предизвика топење на снежната покривка на планините. По котлините во утринските и раните претпладневни часови ќе има појава на магла и ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Во понеделник под влијание на влажен бран ќе има врнежи од дожд, проследени со засилен јужен ветер.

Актуелно предупредување:

Нема

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote