in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 4 ЈАНУАРИ

Времето денес:

Сончево со мала до умерена облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла или значителна ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Денес, Вторник 04.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 86%
06-12 92%
12-18 +10° 76%
18-24 +3° 73%
Утре, Среда 05.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 90%
06-12 -1° 88%
12-18 +7° 83%
18-24 +5° 84%
Четврток 06.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 81%
06-12 +2° 90%
12-18 +9° 81%
18-24 +7° 83%
Петок 07.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 84%
18-24 +2° 80%
18-24 +7° 69%
18-24 +4° 86%
Сабота 08.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 92%
18-24 +3° 96%
18-24 +8° 91%
18-24 +6° 93%
Недела 09.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 93%
18-24 +4° 95%
18-24 +8° 91%
18-24 +5° 89%
Понеделник 10.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 92%
18-24 +4° 100%
18-24 +8° 82%
18-24 +5° 80%

Веменска најава:

Утре ќе се задржи стабилно и релативно топло време, претпладне со значителна облачност и магла по одделни котлини и речни долини. Од четврток попладне следува период на променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Дневните температури ќе бидат во опаѓање.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote