in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 4 ЈУЛИ

Времето денес:

Сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, наместа со услови за појава на краткотрајно невреме. УВ=8

До четврток ќе се задржи многу топло време, но во попладневните и вечерните часови поради влијание на циклонска активност од исток наместа ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално ќе има услови за појава на невреме со град и силен ветер. Во петок и сабота ќе дува засилен северен ветер кога се очекува опаѓање на дневните температури.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote