in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 4 ЈУЛИ

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена облачност. Вдолж Повардарието и на истокот ќе дува умерен северозападен, а во западните делови слаб западен ветер. УВ=8

 

Денес, Недела 04.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 64%
06-12 +19° 48%
12-18 +28° 24%
18-24 +27° 35%
Утре, Понеделник 05.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 72%
06-12 +17° 65%
12-18 +23° 47%
18-24 +28° 43%
Вторник 06.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 54%
06-12 +20° 80%
12-18 +29° 28%
18-24 +31° 26%
Среда 07.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 63%
06-12 +23° 46%
12-18 +32° 25%
18-24 +30° 33%
Четврток 08.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 60%
06-12 +24° 42%
12-18 +33° 27%
18-24 +30° 39%
Петок 09.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 54%
06-12 +24° 57%
12-18 +32° 31%
18-24 +32° 32%
Сабота 10.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 64%
06-12 +24° 47%
12-18 +32° 35%
18-24 +24° 55%

Временска најава:

 

Утре во пладневните и попладневните часови ќе има краткотраен локален дожд и ретки грмежи, претежно во западните делови. Потоа следува стабилно време со пораст на температурата.

 

Актуелно предупредување:

 

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote