in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 4 ЈУНИ

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. УВ=7

 

Денес, Петок 04.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 73%
06-12 +14° 49%
12-18 +24° 24%
18-24 +20° 47%
Утре, Сабота 05.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 45%
06-12 +10° 75%
12-18 +24° 28%
18-24 +26° 25%
Недела 06.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 63%
06-12 +12° 69%
12-18 +26° 32%
18-24 +27° 32%
Понеделник 07.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 66%
06-12 +19° 65%
12-18 +25° 35%
18-24 +20° 62%
Вторник 08.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 90%
06-12 +18° 83%
12-18 +24° 51%
18-24 +21° 79%
Среда 09.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 93%
06-12 +18° 71%
12-18 +25° 44%
18-24 +23° 54%
Четврток 10.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 86%
06-12 +19° 70%
12-18 +26° 33%
18-24 +23° 46%

 

Временска најава:

 

Денес и утре времето ќе биде стабилно, сончево и топло. Во недела во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Од понеделник се очекува променливо облачно време, на повеќе места нестабилно со пороен дожд, појава на грмежи и засилен ветер.

 

 

Актуелно предупредување:

 

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote