in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 4 МАЈ

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена облачност и потопло. Попладне на места ќе биде нестабилно со краткотраен пороен дожд и грмежи, претежно во планинските подрачја. Ќе дува слаб ветер од северен правец.

Во следните денови ќе се задржи топло време, во попладневните часови со услови за локална појава на нестабилност со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот, особено во петок.

Денес, Среда 04.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 90%
06-12 +9° 65%
12-18 +18° 29%
18-24 +15° 35%
Утре, Четврток 05.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 60%
06-12 +7° 66%
12-18 +19° 32%
18-24 +21° 33%
Петок 06.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 75%
06-12 +10° 69%
12-18 +20° 48%
18-24 +20° 46%
Сабота 07.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 78%
06-12 +14° 71%
12-18 +18° 33%
18-24 +15° 41%
Недела 08.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 55%
06-12 +12° 52%
12-18 +19° 24%
18-24 +16° 38%
Понеделник 09.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 56%
06-12 +13° 45%
12-18 +22° 23%
18-24 +17° 27%
Вторник 10.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 56%
06-12 +15° 55%
12-18 +21° 36%
18-24 +17° 58%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote