in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 4 МАРТ

Времето денес:

Променливо облачно со локални врнежи од дожд и снег, на планините и на повисоките места со врнежи само од снег. Кон крајот на денот и во текот на ноќта врнежите ќе се прошират насекаде.

Од денес следува период на претежно облачно и постудено време со повремени врнежи од дожд и снег, а на планините и на повисоките места само од снег. За време на викендов врнежите наместа ќе имаат пообилен карактер. На планините снежната покривка дополнително ќе се зголеми, а нова ќе се формира и во некои пониски места.

Денес, Петок 04.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 50%
06-12 +1° 60%
12-18 +10° 44%
18-24 +4° 75%
Утре, Сабота 05.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +1° 99%
06-12 +2° 84%
12-18 +5° 81%
18-24 +4° 95%
Недела 06.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 97%
06-12 +1° 100%
12-18 +2° 99%
18-24 +3° 98%
Понеделник 07.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 98%
18-24 +2° 93%
18-24 +6° 87%
18-24 +4° 90%
Вторник 08.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 75%
18-24 +1° 85%
18-24 +6° 68%
18-24 +3° 88%
Среда 09.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +1° 74%
18-24 -3° 89%
18-24 +5° 44%
18-24 +2° 57%
Четврток 10.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +1° 70%
18-24 79%
18-24 +5° 57%
18-24 +2° 70%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote