in

Временска прогноза за 4 март

Времето денес:

Снежна покривка до изутрина (во см): 12 Попова Шапка.

Сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен во западните делови западен, а во источните југоисточен ветер.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+1°65%
06-12+2°64%
12-18+17°48%
18-24+8°59%

Временска најава:

Од утре ќе има зголемување на облачноста, а во сабота промена на времето. Поради продор на постудена воздушна маса од север ќе преовладува променливо облачно време со повремен локален дожд, а на повисоките планини од снег. Во сабота ќе дува засилен северен ветер. Дневните температури за време на викендот ќе бидат во опаѓање, а од понеделник ќе има постепен пораст.

Актуелно предупредување:

Нема

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote