in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 4 НОЕМВРИ

Времето денес:

Претпладне вдолж Повардарието со магла и значителна ниска облачност, кои попладне ќе се намалат. Во останатиот дел од земјата сончево и релативно топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а особено вдолж Повардарието засилен ветер од југоисточен правец.

Денес, Четврток 04.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 99%
06-12 +12° 96%
12-18 +20° 76%
18-24 +13° 94%
Утре, Петок 05.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 94%
06-12 +10° 99%
12-18 +18° 83%
18-24 +15° 93%
Сабота 06.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 93%
06-12 +10° 93%
12-18 +18° 81%
18-24 +14° 90%
Недела 07.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +10° 96%
18-24 +10° 95%
18-24 +19° 78%
18-24 +14° 88%
Понеделник 08.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +10° 95%
18-24 +10° 96%
18-24 +18° 78%
18-24 +13° 83%
Вторник 09.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +10° 89%
18-24 +11° 98%
18-24 +17° 91%
18-24 +12° 97%
Среда 10.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +7° 89%
18-24 +8° 86%
18-24 +15° 74%
18-24 +10° 81%

Временска најава:

Во следните денови ќе се задржи стабилно и релативно топло време. Во претпладневните часови, особено вдолж Повардарието ќе има појава на магла или значителна ниска облачност.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote