in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 4 ОКТОМВРИ

Времето денес:

Утрото ќе биде ведро и студено, а преку денот претежно сончево со слаб јужен ветер.

Денес, Понеделник 04.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 55%
06-12 +8° 74%
12-18 +21° 47%
18-24 +14° 70%
Утре, Вторник 05.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 89%
06-12 +8° 65%
12-18 +19° 60%
18-24 +19° 60%
Среда 06.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 85%
06-12 +10° 93%
12-18 +19° 72%
18-24 +18° 68%
Четврток 07.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 86%
06-12 +12° 85%
12-18 +14° 90%
18-24 +13° 90%
Петок 08.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 84%
06-12 +11° 89%
12-18 +16° 76%
18-24 +14° 92%
Сабота 09.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 93%
06-12 +10° 88%
12-18 +18° 68%
18-24 +14° 77%
Недела 10.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 94%
06-12 +9° 97%
12-18 +14° 83%
18-24 +13° 89%

Временска најава:

Утре ќе се задржи сончево време со мала до умерена облачност. Од среда следува период на претежно облачно и значително посвежо време со локални врнежи од дожд и со дневни температури кои ќе бидат под просекот за овој период од годината. Пообилни врнежи се очекуваат во четврток, особено во западните и југозападните делови. Во среда и четврток ќе дува повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote